III miejsce w wojewódzkich zawodach sportowo – obronnych klas mundurowych – Racławice 2019

Dnia 10 maja 2019 roku w Miechowie i Racławicach odbyły się zawody sportowo – obronne klas mundurowych – eliminacje wojewódzkie do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Młodzież z 9 szkół mundurowych rywalizowała w zawodach strzeleckich, rzucaniu granatem i biegu na 5 kilometrów.  Organizatorem zawodów był Wojewódzki Sztab Wojskowy Kraków i Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Wręczenie pucharów zwycięskim drużynom odbyło się pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Janowiczkach, gdzie obchodzono 225. rocznicę bitwy pod Racławicami. Jak co roku uroczystościom towarzyszył zlot kawalerów orderu Virtuti Militari.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Kornaś, Jakub Pucia, Maciej Hawryła, Bartłomiej Zając, Karol Janowiec, Konrad Paruch, Patryk Stanaszek, Dawid Szlehuber, Adrian Mirocha.

Uczniów do zawodów przygotował pan ppłk Dariusz Gizicki.

Skip to content