Policyjny test sprawności fizycznej

Dnia 29 marca 2019 roku uczniowie dwóch klas maturalnych o profilu policyjnym uczestniczyli w policyjnym teście sprawności fizycznej.

Test ten podsumowuje cykl szkoleń praktycznych w ramach przedmiotu bezpieczeństwo publiczne i jest jednym z warunków uzyskania Certyfikatu potwierdzającego ukończenie klasy policyjnej. Po wprowadzonych zmianach w przepisach o doborze do policji kandydaci legitymujący się Certyfikatem szkoły o profilu policyjnym uzyskują dodatkowe punkty, które wpływają na ogólny wynik na liście rankingowej.

Obserwatorami z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Limanowej byli: asp. sztab. Stanisław Stec – kierownik ogniwa prewencji KP Tymbark, mł. asp. Jolanta Mól – rzecznik prasowy KPP w Limanowej oraz, asp. Janusz Pach – kierownik rewiru dzielnicowych KPP Limanowa.

Egzamin przeprowadzali nauczyciele Zespołu Szkół: Józef Banach, Barbara Rakoczy, Krzysztof Przechrzta i asp. Janusz Pach. 

Młodzieży gratulujemy zaangażowania i osiąganych bardzo dobrych wyników na teście, a także powodzenia w realizacji marzeń szczególnie tych związanych z pracą w policji.

Najlepsze czasy uzyskane przez uczniów:

  1. Bartłomiej Dziwisz   1 min. 04 sek.
  2. Mateusz Smoter      1 min. 08 sek.
  3. Krystian Nowak       1 min. 10 sek.
  4. Patrycja Prusak       1 min. 17 sek.
Skip to content