Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

W dniu 25 kwietnia 2019 roku delegacja szkoły w składzie: Pani dyrektor Jolanta Dunikowska- Wszołek oraz uczniowie klasy wojskowej: Szymon Kornaś, Izabela Jurkowska i Gabriela Cachro uczestniczyli w obchodach uroczystości „Kwiecień Miesiącem Pamięci” w Łososinie Górnej. Na uroczystość złożyły się: Msza Święta pod przewodnictwem ks. dr Kazimierza Fąfary – proboszcza parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej oraz druga część pod Pomnikiem Legionistów w parku obok kościoła. W czasie tej uroczystości odbył się Apel Poległych i złożenie kwiatów  oraz program artystyczny. Przypomniano także historię umieszczenia w cokole Pomnika Legionistów urny z ziemią z Katynia, Lwowa, Monte Cassino oraz Porycka na Wołyniu. W czasie tej uroczystości nasza szkoła otrzymała pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za wielokrotny udział uczniów klas wojskowych i policyjnych wraz z opiekunami w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Łososinie Górnej.

Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.

Skip to content