Wycieczka klasy I b do Krakowa 3 kwietnia 2019 r. na spektakl „Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w Teatrze Bagatela i do Muzeum Narodowego.
„Szalone nożyczki” to niezwykła komedia kryminalna z niespodzianką, rozgrywająca się w wyjątkowym krakowskim salonie fryzjerskim, nad którym mieszka upiorna pianistka, a właściwie mieszkała. Czterech podejrzanych, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni i cała widownia świadków. Przebieg akcji zależy w dużej mierze od publiczności. Tym razem zabójcą okazała się Barbara Markowska – fryzjerka, tak zagłosowali widzowie.
W Muzeum Narodowym zobaczyliśmy „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci – jeden z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszy i najcenniejszy obraz w polskich zbiorach. Jeden z zaledwie kilkunastu namalowanych przez Leonarda da Vinci obrazów.
Po spotkaniu z Damą zwiedziliśmy wystawę „Broń i Barwa w Polsce”, która jest największą w Polsce, po Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, ekspozycją prezentującą dawne militaria od czasów średniowiecza do II wojny światowej.
Znajdują się tutaj piękne wyroby rzemiosła artystycznego i najważniejsze dla polskiej historii pamiątki po wielkich wydarzeniach i postaciach: rząd koński po Stefanie Czarnieckim, karacena i szczerozłoty buzdygan po Stanisławie Jabłonowskim oraz jedyny w Polsce zachowany znak hetmański należący niegdyś do Hieronima Lubomirskiego.
Można zobaczyć tutaj pamiątki po polskich wodzach: sukmanę Tadeusza Kościuszki, Gwiazdę Orderu Virtuti Militari po księciu Józefie Poniatowskim czy kurtkę mundurową Józefa Piłsudskiego.