Święto 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie

Dnia 22 marca 2019 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w święcie 16 batalionu powietrznodesantowego im. gen. Mariana Zdrzałki w Krakowie. Od 1999 roku jednostka ta patronuje klasom wojskowym w naszej szkole. Podczas uroczystości głos zabrał także Dowódca 16 bpd – ppłk Jarosław Kowalski, który przypomniał historię batalionu oraz swoich zasłużonych poprzedników. Głos zabrał również dowódca 6 BPD – gen. bryg. Szymon Koziatek. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu na placu na terenie koszar 16 bpd w Krakowie, następnie Pani dyrektor Jolanta Dunikowska- Wszołek wraz z Panem ppłk. Dariuszem Gizickim złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona jednostki. Szkolna delegacja uczestniczyła ponadto w uroczystym otwarciu Sali Pamięci 16 bpd.

Po części oficjalnej rozpoczął się Dzień Otwartych Koszar, w którym to sympatycy wojska mogli przekroczyć mury jednostki i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez spadochroniarzy specjalnie na tę okazję, takich jak pokaz sprzętu, uzbrojenia i pojazdów wojskowych. Nie zabrakło również tradycyjnej żołnierskiej grochówki. Sprawność fizyczną z kolei można było sprawdzić w parku linowym oraz na Torze Spadochroniarza. O część artystyczną zadbał zespół „Czasza” oraz artyści Klubu 6 BPD.

Skip to content