Spotkanie z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

„Ja tam u was byłem – pilnujcie mi tych szlaków”

– to słowa naszego Wielkiego Rodaka, Papieża, Świętego Jana Pawła II, aby troszczyć się o szlaki którymi przemierzał po całym kraju. W Krakowie na zaproszenie Fundacji Szlaki Papieskie tymbarscy strzelcy uczestniczyli w dorocznym spotkaniu z Patronem Honorowym Fundacji Szlaki Papieskie jego ekscelencją Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim Metropolitą Krakowskim.

Na dziedzińcu Kurii przy pomniku Świętego Jana Pawła II, młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku, w tym uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i Szkoły Podstawowej w Tymbarku wystawiła wartę honorową oraz zapaliła znicze w asyście wójta gminy Tymbark Pawła Ptaszka. Następnie uczestniczyła w koncelebrowanej Mszy świętej w kaplicy prywatnej Arcybiskupów Krakowskich i spotkaniu z Jego Ekscelencją.

Warto wspomnieć, że z Tymbarku biegnie jedna z nitek szlaku papieskiego na górę Mogielica.

Skip to content