Obóz klas policyjnych w CSP w Legionowie

W dniach od 28 stycznia do 2 lutego uczniowie drugich klas policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku odbyli tygodniowe specjalistyczne szkolenie pod patronatem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Najpierw młodzież zwiedzała obiekty CSP oraz zapoznawała się z bazą i cyklem kursów specjalistycznych, jakie prowadzi ta najnowocześniejsza jednostka szkoleniowa policji w Polsce. Dodatkowo instruktorzy z Centrum Szkolenia Policji przeprowadzili z uczniami specjalistyczne zajęcia z zakresu techniki kryminalistycznej, wyszkolenia strzeleckiego oraz kierowania ruchem drogowym.

Kolejne dni to intensywne szkolenia praktyczne, z elementami sztuk walki: Muay tai- wykonywanie ciosów i kopnięć, oraz uderzeń łokciami, obrona przed napastnikiem, wykonywanie ciosów i kopnięć na tarczę imitującą przeciwnika; Jujutsu- dźwignie, rzuty, obezwładnianie, użycie kajdanek, tonfy, yavara; Judo- pady i przewroty jako bezpieczny kontakt z podłożem, wykonywanie rzutów i podcięć w samoobronie, walki w parterze; Boks- postawy, sposoby poruszania się, ciosy proste, walki zadaniowe; Krav maga- obrona przed niebezpiecznymi narzędziami- nożem, pałką, bronią palną.

Oczywiście w czasie trwania obozu nie mogło zabraknąć musztry policyjnej, mającej na celu doskonalenie umiejętności współdziałania interweniujących policjantów w pododdziałach zwartych, poprzez formowanie kordonów oraz rozwijanie linii posterunków i linii patroli.

Tradycją wyjazdów klas policyjnych jest również zwiedzanie klasztoru Ojców Oblatów w Górach Świętokrzyskich, spacer nocą po Warszawie, podziwianie centrum stolicy w świątecznej scenerii, jak również relaks na lodowisku na Stadionie Narodowym oraz lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego

Skip to content