Legionowo 2018 – Obóz klas policyjnych

Uczniowie drugich klas policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku w dniach od 15 do 20 stycznia br. odbyli specjalistyczne szkolenie pod patronatem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod Warszawą.
Zajęcia w ramach obozu prowadzone przez doświadczonych instruktorów , były ciekawe i profesjonalne. Składały się ze szkoleń z zakresu taktyki i technik interwencji, szkolenia strzeleckiego, czynności kryminalistycznych prowadzonych w miejscu zdarzenia, boksu, Jiu-Jitsu, jak również ćwiczeń z szeroko pojętej musztry policyjnej, mającej na celu doskonalenie umiejętności współdziałania interweniujących policjantów w pododdziałach zwartych.
Uczniowie uczestniczyli także w innych specjalistycznych zajęciach, które miały na celu przybliżenie problematyki związanej z doborem i służbą w Policji.
W czasie pobytu w CSP młodzież mogła także zapoznać się z jej historią , bazą szkoleniową, zakresem szkoleń i kursów specjalistycznych, jakie ma w swojej ofercie ta najnowocześniejsza jednostka szkoleniowa Policji w Polsce.
W czasie trwania obozu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia klasztoru Ojców Oblatów w Górach Świętokrzyskich, poznania uroku centrum Warszawy w świątecznej scenerii , lodowiska na Stadionie Narodowym oraz zwiedzania Centrum Nauki Kopernik.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele Małgorzata Walendzik, Lucyna Śliwa, Józef Banach i Janusz Pach.

Skip to content