Tobie Polsko – Ślubowanie w 100-lecie Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2018 r. w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku uroczyście świętowano 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość patriotyczna była połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Zaproszenie do udziału w uroczystości przyjęli:
dr Paweł Ptaszek – Wójt Gminy Tymbark,
mjr Jerzy Trojanowski – reprezentujący Zarząd Związku Polskich Spadochroniarzy II Oddział w Krakowie,
sierż. Łukasz Kowacz – reprezentujący dowódcę 16 bpd w Krakowie,
starszy kapral Aleksander Szubryt – przedstawiciel Komendanta Wojskowej Komisji Uzupełnień w Nowym Sączu,
kom. Dariusz Biedroń – Komendant Komisariatu Policji w Tymbarku,
Robert Nowak – Komendant JSW „Strzelec” Tymbark.
Na uroczystość licznie przybyli Rodzice uczniów klas pierwszych.
Akademia rozpoczęła się od odśpiewania „ Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym społeczność Zespołu Szkół wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

Pani Dyrektor Jolanta Dunikowska- Wszołek w swoim wystąpieniu wspomniała Twórców Niepodległości oraz lokalnych bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania i utrwalenia Niepodległości Polski. Pani dyrektor wspomniała również o incjatywach i wydarzeniach, którzy zostały podjęte w ZS im. KEN w Tymbarku w związku ze 100 – leciem obchodów odzyskania Niepodległości. 

Jak co roku, podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych składali ślubowanie na sztandar szkoły, zobowiązując się do zachowania godnej postawy ucznia, pracy na rzecz własnego rozwoju i dla dobra szkoły.

W trakcie uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru. Nowy poczet tworzą uczniowie klasy II b i II c: Jakub Pucia, Sandra Florek i Angelika Kożuch.

Akademia była także okazją do wręczenia nagród uczestnikom konkursu literackiego i historycznego, przeprowadzonego w Zespole Szkół dla uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski. Laureatami konkursu literackiego zostali: Agnieszka Pająk (I a), Maria Woźniak (II a), Klaudia Rusnak ( II b), Bernadeta Prusak (II c), Wiesław Kowalczyk i Jakub Musiał (III c). W konkursie historycznym wyróżnili się: Katarzyna Gradek (III c) – I miejsce, Dawid Milaniak (II c) – II miejsce, Wojciech Czyszczoń (III c) – III miejsce oraz Joanna Rzadkosz i Przemysław Kus ( III a).

Część artystyczną zaprezentowała klasa I b (wych. Beata Kumórkiewicz). Wierszom poświęconym Ojczyźnie towarzyszyły piosenki legionowe przygotowane przez zespół muzyczny pod kierunkiem p. Lucyny Woźniak.

Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym profilu na Facebooku. 

Skip to content