Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Jak co roku społeczność szkolna Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Świętowaliśmy w Tymbarku, Łososinie Górnej i Chyszówkach.

W dniu 8 listopada 2018 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Łososinie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie odbył się apel poległych pod Pomnikiem Legionistów, który został odsłonięty 11 listopada 1934 roku. W czasie apelu oddano cześć bohaterom walk o wolność Polski oraz Legionistom związanym z Ziemią Limanowską: Stanisławowi Odziomkowi, inż. Józefowi Drożdżowi, inż. Józefowi Markowi. Po uroczystym apelu wiązanki kwiatów złożyli uczestnicy uroczystości oraz uczniowie z klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku.

W uroczystościach na Chyszówkach wzięli udział uczniowie klas drugich wojskowych. Apel poległych przeprowadził uczeń Dawid Miśkowiec. Podczas uroczystości młodzież pełniła honorową wartę przy pomnikach Marszałka Józefa Piłsudskiego i Edwarda Rydza – Śmigłego.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest na szkolnym profilu na Facebooku.

Delegacja szkoły wzięła również udział w uroczystościach w Tymbarku.

Relacja dostępna na stronie internetowej Urzędu Gminy w Tymbarku. 

Skip to content