Europejski Dzień Prawnika 2018

28 listopada w naszej szkole po raz kolejny odbył się Europejski Dzień Prawnika, w trakcie którego prelekcję dla uczniów klas policyjnych przeprowadziła Pani mecenas Joanna Jańczy z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

Europejski Dzień Prawnika ustanowiła organizacja międzynarodowa CCBE (Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy) zrzeszająca adwokatury i stowarzyszenia prawnicze z 32 państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, członkiem CCBE jest m. in. Krajowa Izba Radców Prawnych (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie). Obchody EDP organizowane są w prawie wszystkich krajach UE.

W Polsce obchody w poszczególnych Izbach od lat realizowane są jako jednodniowe projekty edukacyjne w formie zajęć realizowanych pro bono przez radców prawnych i adwokatów w wytypowanych szkołach ponadpodstawowych. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest próba odpowiedzi na pytanie „dlaczego prawnicy mają znaczenie: stając w obronie obrońców praworządności”.

Skip to content