Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 14 października Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uroczyście obchodzi swoje święto. W tym roku uroczysta akademia odbyła się dnia 11 października.

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu swoją obecnością zaszczycili nas znakomici Goście:

Pan Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego
Wójt Gminy Tymbark – Pan Paweł Ptaszek
Pan Artur Krzak – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej
Pan komisarz Dariusz Biedroń – komendant Komisariatu Policji w Zawadce
Pani mł. asp. Jolanta Mól – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej

Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Jadwiga Duda

Święto Szkoły stanowi doskonałą okazję do tego, aby przywołać twórców i działaczy Komisji Edukacji Narodowej, lecz również historię powstania i działalność naszej szkoły. 

Pani Dyrektor Jolanta Dunikowska – Wszołek zaznaczyła również, że w tym wyjątkowym roku w którym świętujemy 100 lecie odzyskania niepodległości, społeczność szkolna obchodzi ważną rocznicę – 70 lecia powstania szkoły. Warto wspomnieć kilka faktów związanych z historią szkoły. 1 stycznia 1971 roku miało miejsce Zawiązanie Społecznego Komitetu Budowy Szkoły. W 1972 roku patronat nad budową nowej szkoły objęła Kancelaria Rady Państwa. 22 czerwca 1975 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu szkoły i nadanie imienia szkole, której nazwa od tej chwili brzmiała: “Technikum i Zasadnicza Szkoła Przemysłu Spożywczego im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku”.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia Nauczycieli, Uczniów i Pracowników Szkoły.
Nagrodę Starosty Powiatu Limanowskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie: Katarzyna Gradek, Karolina Lassak, Łucja Poręba i Kamil Nawieśniak.
Pani Dyrektor złożyła okolicznościowe życzenia Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi oraz Uczniom szkoły. Podziękowała również zaproszonym Gościom, reprezentującym instytucje współpracujące ze szkołą za zaangażowanie i wszelkiego rodzaju pomoc.

W imieniu uczniów życzenia złożył nauczycielom Samorząd Szkolny. Do życzeń dołączona została piękna akademia, podczas której uczniowie prezentowali swoje liczne talenty.

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku. 

Skip to content