Niedzica 2018 – Obóz klas wojskowych

W dniach 24 – 27.10.2018 r. klasy o profilu wojskowym II b i c przebywały na obozie szkoleniowym w miejscowości Niedzica – Zamek. Harmonogram obozu był bardzo napięty – już w drodze do miejsca zakwaterowania w m. Nowy Targ był przystanek na strzelnicy LOK Szarotka. Uczniowie wykonali na ocenę strzelanie na 50 m z karabinka sportowego bocznego zapłonu z postawy leżącej. Pierwsze miejsce zajął Depka Gracjan z wynikiem 84 pkt, z dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Sandra Florek – 75 pkt. Dodatkowo uczniowie mieli okazję strzelać z samopowtarzalnego pistoletu MP5 w wersji bocznego zapłonu, pistoletów kal. 9 mm Glock i XDM.
W drugim dniu uczestnicy obozu doskonalili musztrę zespołową, ceremoniał związany z pocztami sztandarowymi i odczytywaniem apelu pamięci. Po przyjeździe instruktorów z 16 bpd uczniowie podzieleni na cztery grupy szkoleniowe szkolili się rotacyjnie na punktach szkoleniowych z łączności (przewodowej i radiowej), taktyki w terenie górskim, prac minersko – saperskich oraz wspinaczki linowej. W kolejnym dniu instruktorzy kontynuowali zajęcia poszerzając zakres ćwiczeń z poszczególnych tematów. Po obiedzie uczestnicy zwiedzili zaporę w Niedzicy (halę turbin, galerię podziemną). Oczywiście te dwa dni szkoleniowe były uświetnione alarmem z wymarszem uczestników w teren.
Dzień wyjazdowy był przeznaczony na atrakcje turystyczne. Uczestnicy zwiedzili zamek w Niedzicy,wykonali marsz na byłe przejście graniczne połączony z nauką pieśni marszowej oraz już autokarem udali się do m. Sromowce Wyżne, gdzie wykonano ostatnie już zdjęcia na tle Trzech Koron. Po obiedzie nastąpił już wyjazd z powrotem do Tymbarku.

Zapraszamy do galerii zdjęć na szkolnym profilu na Facebooku. 

Skip to content