40-ta Rocznica wyboru papieża Jana Pawła II

W tym roku minęła 40 rocznica powołania naszego rodaka Karola Wojtyły na papieża. My także włączyliśmy się w obchody tego jakże ważnego dla nas wszystkich wydarzenia.

Śpiewogranie Papieskie
Śpiewogranie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania “Barki” – ulubionej piosenki Jana Pawła II, potem zaśpiewaliśmy “Abba Ojcze”i “Błogosławieni miłosierni” (hymn ŚDM w Polsce). Po tej oficjalnej części każdy z uczestników prezentował swoją ulubioną piosenkę. Bardzo spodobały się nam piosenki: Basi, Kamila, Darka i Wiktora. Na papieskim śpiewograniu nie mogło oczywiście zabraknąć kremówek. Były pyszne:))))))

Konkurs “Jan Paweł II”
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1A,1B i 2A. Najlepiej (bezbłędnie), test rozwiązała uczennica 1A – Justyna Ryś. Gratulujemy!!!

Wystawa
Na bibliotecznej wystawie zgromadzono książki i czasopisma poświęcone życiu i działalności Jana Pawła II. Można było zobaczyć i przeczytać jego wiersze, ulubione modlitwy papieskie, homilie, unikalne zdjęcia. Były gazety z 2005 roku, gdy towarzyszyliśmy Papieżowi w jego ostatnich dniach, ale też włoska gazeta z dnia jego kanonizacji 27 kwietnia 2014 roku.

Skip to content