Sukcesy w Ogólnopolskim Biegu Niepodległości

W Zalesiu na trasach rowerowo –narciarskich „AKTYWNA MOGIELICA” w sobotę 15 września 2018 r. odbył się Ogólnopolski Bieg Niepodległości na dystansie 10 km (mężczyźni) i 5 km (kobiety). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie należący do tymbarskiego Strzelca wraz z chor. ZS Stanisławem Opachem.

Kategoria M1 (16 – 19 lat) została całkowicie zdominowana przez naszych biegaczy:
I miejsce Dawid Woźniak klasa III C
II miejsce Jakub Pucia klasa II C
III miejsce Wiesław Kowalczyk klasa III C

W kategorii open mężczyzn, 3 miejsce zdobył Wojciech Gembacz – absolwent naszej szkoły, a obecnie student.

Młodzież po raz kolejny udowodniła swoje bardzo dobre przygotowanie fizyczne, zdobywając czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Celem imprezy było upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promocja gmin Dobra, Słopnice, Kamienica i Tras „Aktywna Mogielica” w Zalesiu, jako regionu przyjaznego dla osób aktywnych sportowo.

Skip to content