Narodowe czytanie 2018

Kolejna edycja Narodowego Czytania za nami. W tym roku czytaliśmy powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Stefan Żeromski był pisarzem głęboko zaangażowanym w problemy społeczne i narodowe. Powieść pisana w latach 1921-1924 jest pytaniem o program odbudowy Polski po 123 latach niewoli. W piątek 7 września, przez szkolny radiowęzeł fragmenty powieści czytali uczniowie z panią Dyrektor Jolantą Dunikowską – Wszołek. Martyna Marszałek, Kasia Król, Magda Śliwa, Marysia Woźniak i Karol Kubik zapoznali słuchaczy z ogólną problematyką powieści i przeczytali kilka fragmentów. W sobotę w tymbarskiej bibliotece publicznej odbyło się gminne czytanie. Pośród czytających: Pana Wójta Pawła Ptaszka, nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych, przedstawicieli „Strzelca” i OSP, byli też nasi uczniowie. Gminne czytanie rozpoczął Pan Wójt i nasza Pani Dyrektor. Nasi uczniowie bardzo ładnie się zaprezentowali. Zresztą zobaczcie sami.

Skip to content