Wizyta w Auschwitz-Birkenau

Dzięki uprzejmości dyrektora muzeum Auschwitz-Birkenau Andrzeja Kocorzyka i Urzędu Gminy w Tymbarku który był organizatorem konkursu plastycznego o kapitanie Tadeuszu Paolone, delegacja uczniów naszej szkoły z klas mundurowych, będących jednocześnie członkami „Strzelca 2007”, mogła zwiedzić niemiecki obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Razem ze zwycięzcami wspomnianego konkursu, wszyscy uczestnicy wycieczki, mieli okazję zobaczyć to szczególne miejsce i wysłuchać opowieści przewodnika o losach milionów ofiar które zostały zamordowane w okresie II Wojny Światowej w Oświęcimiu. Na zakończenie delegacje złożyły wieńce, zapaliły znicze pod ścianą straceń przy bloku nr 11, gdzie również 11.10.1943. został rozstrzelany kpt. Tadeusz Paolone- żołnierz AK, członek ruchu oporu w Auschwitz, mieszkaniec Tymbarku a obecnie patron jednostki tymbarskiego Strzelca. Współpraca naszej szkoły z tymbarskim Strzelcem to już 19 lat czyli od momentu kiedy to Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku utworzył w Małopolsce pierwsze klasy mundurowe w LO.

Skip to content