Tydzień biblioteczny

Tegoroczny Tydzień Bibliotek upływał pod hasłem Do(wolność) czytania. Z tej okazji przybiblioteczny korytarz został udekorowany plakatami promującymi czytelnictwo i bibliotekę. Biblioteka zapraszała także na wystawę książek dla osób niedowidzących. Dzięki uprzejmości pana Mateusza Rączki, książki te wypożyczono nam z biblioteki Towarzystwa Opieki Nad Ociemniałymi Szkoły Podstawowej Specjalnej Dla Dzieci Niewidomych Fillia Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach. Dziękujemy.

Podczas przerw i na zajęciach bibliotecznych uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wyglądają książki pisane alfabetem Braille’a. Niektórym nawet udało się „rozszyfrować” kilka wyrazów. Również w ramach Tygodnia Bibliotek, uczniowie z 1A: Eryk, Patryk, Filip i Mariusz odwiedzili tymbarską podstawówkę. Tym razem czytali swoim młodszym kolegom zagadki o zwierzętach.

Skip to content