Klasa policyjna na wycieczce w Krakowie

22 maja 2018 o godzinie 8.00 klasa policyjna I a z Zespołu Szkół w Tymbarku wyruszyła na wycieczkę do Krakowa.

Po przyjeździe udaliśmy się najpierw do Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN. Zobaczyliśmy tam wystawę „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”, “Świat gadów”, “Woda – podstawa Życia na Ziemi”, “Las tropikalny”, “Zwierzęta egzotyczne”, “Mięczaki Świata”, “Rozmowa z kamieniem”, “Świat łowców mamutów. Paleolit – przyroda i sztuka”.
Następnie odwiedziliśmy Muzeum Bursztynu na ul. Św. Jana. Podziwialiśmy zgromadzone tam wyjątkowe eksponaty pokazujące naturalną urodę bursztynu bałtyckiego, świadczące o jego unikatowości. Prezentacja dostarczyła nam cennej wiedzy na temat powstawania i historii obróbki tego kamienia, uwrażliwiając nas na jego piękno oraz różnorodność form i barw.

Kolejnym punktem programu był udział klasy w grze grupowej Escape room, polegającej na wspólnym rozwiązywaniu ciekawych zagadek i rebusów, aby ostatecznie wydostać się z zamkniętego pokoju. Przeżyliśmy tam wspaniałą przygodę, która miała na celu integrację klasy i pogłębienie więzi koleżeńskiej.

Ostatnim i najważniejszym punktem programu wycieczki była wizyta w teatrze Bagatela i obejrzenie sztuki „Najdroższy”. Jest to przezabawna francuska lekka komedia Francisa Vebera, który wplątał swego ulubionego bohatera w kłopoty. François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Szukał sposobu na odmianę losu. Starania bohatera, po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji, kończą się w sposób zupełnie nieprzewidziany.
Czas ten spędziliśmy w wybornym towarzystwie aktorów teatru Bagatela, którzy wprowadzili nas w przezabawny i błyskotliwy wieczór w najlepszym paryskim stylu.

Wszyscy wyszli ze spektaklu uśmiechnięci i oczarowani grą aktorów.
Wróciliśmy do Tymbarku ok. godz. 20.00. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Skip to content