Strzelcy pamiętają o Wielkim Polaku

Byli pod krzyżem Papieskim …

Jak co roku, aby uczcić rocznicę śmierci Wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN w dniu 04 kwietnia 2018 roku pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze. Pobytem w górach tymbarscy Strzelcy uczcili również XXV rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego “Strzelec” OSW w Tymbarku / 02 kwietnia 1993 r/.

Przypomnijmy, że z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego prze górę Łopień do Chyszówek. W lutym 1954r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny.

W ten sposób gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: “Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki”.

Skip to content