Tropem Wilczym – Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2018 roku w całej Polsce odbyła się szósta edycja największej otwartej imprezy sportowo-edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku bieg odbył się w 333 miejscowościach w Polsce i 8 zagranicznych miastach, m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Chicago i Wiedniu. Poprzez ten bieg hołd Żołnierzom Wyklętym oddało ok. 70 000 biegaczy.

Ideą projektu jest:
– promocja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu
– oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego
działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP
– propagowanie wiedzy o historii najnowszej, w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia

Uczniowie ZS im. KEN w Tymbarku należący do Jednostki Strzeleckiej 2007 w składzie: Woźniak Dawid, Kowalczyk Wiesław, Nawieśniak Kamil, Musiał Jakub, Aksamit Mateusz, Pastuszak Michał, Żelazny Anna, Janowiec Karol, Pawlikowska Aneta oraz pan Stanisław Opach po raz kolejny uczestniczyli w tej szlachetnej imprezie, która odbyła się w Przyszowej.
Wszyscy uczestnicy pokonali z powodzeniem dystans 1963 metrów (liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek).

Nasz utalentowany biegacz Dawid Woźniak w klasyfikacji generalnej mężczyzn zajął II miejsce i zdobył pamiątkowy puchar. Dawid poprawił swój wynik z poprzedniego roku o jedno miejsce (w 2017 roku zajął w tej samej kategorii 3 miejsce).
Na mecie po ukończeniu biegu na wszystkich czekały pamiątkowe medale, okolicznościowe koszulki, pakiety startowe oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Wśród startujących rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.