Manewry strzelców na górze Łopień

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku w tym uczniowie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i szkół średnich powiatu limanowskiego uczestniczyła w nocnych manewrach na górze Łopień w Beskidzie Wyspowym. Zajęcia szkoleniowe obejmowały zagadnienia z zakresu obrony cywilnej / terenoznawstwo i pierwszą pomoc przedmedyczną w górach /, poruszanie się w słabych warunkach widoczności w terenie leśnym i górzystym z zachowaniem zasad taktyki zielonej, trening podstawowych elementów podczas marszu np. reakcja na kontakt, obrona okrężna, odpoczynek pasywny, umiejętności posługiwania się mapą oraz kompasem podczas marszu. Kilkugodzinny trud szkoleniowy zwieńczyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek przy Wiacie Turystycznej na szlaku 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku.

Zajęcia szkoleniowe przygotowali: drużynowy ZS Paweł Mamala i sekcyjny ZS Kamil Smoroński.