Komórkomania

20 marca 2018 roku już po raz trzeci została zorganizowana akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, tym razem w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA.
Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS.
Więcej o projekcie na stronie Fundacji.
W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 140 000 potencjalnych Dawców.
W naszej szkole w dniu 20 marca 2018 roku zarejestrowało się 47 potencjalnych dawców – uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przypomnijmy tylko, że w 2014 roku zarejestrowały się 63 osoby z naszej szkoły, a w 2015 – 48. Cieszymy się, że połączyła nas ta wyjątkowa inicjatywa.

Skip to content