Zimowe manewry na Paproci

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku wzięła udział w zimowych zajęciach szkoleniowych na górze Paproć w Beskidzie Wyspowym.
Zajęcia z zakresu budowania baz w górach w warunkach zimowych, zasad bytowania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w górach i bezpieczeństwa poruszania się w górach – przeprowadzili sekcyjni ZS Dawid Grys i Kamil Smoroński.
Dla młodzieży z klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej tego typu zajęcia terenowe w pasmach górskich pięknego Beskidu Wyspowego zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.
W czasie prowadzonych zajęć uczymy również młodzież, jak właściwie oceniać odległość w górach, podkreślając, że ukształtowanie terenu ma wpływ np. na tempo marszu – mówi chor. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego w jednostce tymbarskiego Strzelca, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz XXV – lecia reaktywacji Związku Strzeleckiego “Strzelec” Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Tymbarku. Przypomnijmy, że w roku 1911 w Tymbarku rozpoczęła działalność 26 Polska Drużyna Strzelecka.
Robert Nowak

Skip to content