Wszystkie pasje Kacpra

Kacper Gromala, uczeń klasy maturalnej o profilu wojskowym wyróżnia się szczególnymi zainteresowaniami. Należy do nich między innymi zamiłowanie do modelarstwa lotniczego. Kacper jest członkiem Aeroklubu Podhalańskiego w Nowym Targu. W 2017 roku nasz uczeń otrzymał gratulacje od Zarządu Aeroklubu Podhalańskiego w Nowym Targu za liczne osiągnięcia sportowe w dziedzinie szybownictwa oraz za aktywną działalność na rzecz Aeroklubu w ciągu pięciu ostatnich lat.
Kacper pierwsze sukcesy w modelarstwie lotniczym w kategorii F1E – szybowiec wolnolatający sterowany mechanicznie odnosił już w 2009 roku w kategorii juniorów. W zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w klasie F1E w kategorii juniorów zajmował I miejsca w latach 2011, 2012 i 2013.
W 2013 roku został Drużynowym Wicemistrzem Polski w Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Sterowanych mechanicznie w klasie F1E w kategorii juniorów młodszych. W 2014 roku zajął I miejsce w Pucharze Polski Modeli Szybowców Sterowanych Mechanicznie w kategorii juniorów. W 2015 roku został Drużynowym Wicemistrzem Polski w XXX Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Sterowanych Mechanicznie. Kacper otrzymał również powołanie do Kadry Narodowej w Modelarstwie Lotniczym w kategorii F1E.
Kacper należy również do Organizacji Społeczno – Wychowawczej „Strzelec”, w której aktywnie działa na rzecz propagowania i nauczania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Gratulujemy Kacprowi szerokich zainteresowań i życzymy mu wielu kolejnych sukcesów.

Skip to content