Wizyta w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Pracowni Badań Psychologicznych

W dniu 14 grudnia 2017 roku uczniowie klas drugich policyjnych uczestniczyli w zajęciach w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
W pracowni psychologicznej młodzież, która już zaczyna ubiegać sie o uprawnienia do kierowania mogła przejść badania jakim poddawani są kierowcy zawodowi wykonujący przewóz osób i przewóz rzeczy oraz kandydaci na instruktorów i egzaminatorów:
– badanie widzenia zmierzchowego oraz wrażliwości na olśnienie (potocznie zwane badaniem w ciemni);
– widzenie stereoskopowe – przestrzenne;
– refleks – odpowiednia reakcja na zamieniające się światła.
Okazuje się, iż w Ośrodku MORD można sprawdzić, dlaczego nasze egzaminy kończą się niepowodzeniem (czy jest to spowodowane zbyt wysokim stresem, czy brakiem uwagi przy wykonywaniu poszczególnych manewrów) i jak sobie poradzić z kolejnym niepowodzeniem (badanie dla osoby zdającej wielokrotnie egzamin na prawo jazdy jest całkowicie bezpłatne).
Rodzice natomiast mogą sprawdzić czy ich pociecha jest już na tyle dojrzała emocjonalnie i intelektualnie, by mogła samodzielnie kierować pojazdem w ruchu drogowym.
Podczas spotkania bardzo silnie została podkreślona kwestia odpowiedzialności karnej za spowodowanie wypadku drogowego- nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które może skutkować bardzo dotkliwymi sankcjami w postaci pozbawienia wolności do lat 8 oraz dożywotnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Skip to content