Obóz strzelców

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku w tym uczniowie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej wzięła udział w obozie Przysposobienia Wojskowego /Obrony Cywilnej.

W kilkudniowych zajęciach szkoleniowych zrealizowaliśmy zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy, zielonej i czarnej taktyki, zachowań w sytuacjach zagrożenia, musztry oraz ratownictwa – mówi chorąży ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego w tymbarskim Strzelcu, komendant obozu.

Zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne prowadzono w Internacie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz masywie góry Łopień w Beskidzie Wyspowym przez doświadczoną kadrę tymbarskiego Strzelca: drużynowego ZS Pawła Mamalę, sekcyjnych ZS Michała Lurańca, Dawida Grysa i Kamila Smorońskiego oraz strzelca Piotra Domitera.

Skip to content