Obóz klas wojskowych w 16 BPD w Krakowie

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2017 roku został przeprowadzony obóz szkoleniowy dla klas pierwszych wojskowych w jednostce patronackiej – 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie.
Celem obozu było: zapoznanie z historią 6 Brygady Powietrznodesantowej i 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie; zapoznanie ze strukturą organizacyjną jednostki, zorganizowanie zajęć z taktyki, łączności, zajęć saperskich, chemicznych, musztry oraz poznanie sprzętu i wstęp do zajęć linowo – wspinaczkowych.
Wszystkie zajęcia przeprowadzili doświadczeni instruktorzy z 16 batalionu powietrznodesantowego.
Na zakończenie obozu uczniowie mieli zaszczyt spotkać się z Dowódcą 16 bpd Panem ppłk Jarosławem Kowalskim. Tradycyjnie pod pomnikiem patrona jednostki gen. Mariana Zdrzałki zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.
Kadrę obozu stanowili: płk Jan Dominik, mgr Marta Jabrucka – Dyrek, mgr Krzysztof Przechrzta

Skip to content