Najlepsi w powiecie w pierwszej pomocy przedmedycznej

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w I Powiatowym Turnieju Pomocy Przedmedycznej – zorganizowanym przez Powiat Limanowski we współpracy z Państwową Powiatową Komendą Straży Pożarnej w Limanowej oraz Auto Moto Klubem Limanowa, w ramach realizowanego projektu “Bezpieczny Powiat Limanowski” . Celem Turnieju było zaangażowanie uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych do poszerzania wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. W konkursie wzięło udział 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego. Młodzież miała możliwość wykazania się znajomością praktycznych i teoretycznych zasad udzielania pomocy przedmedycznej zarówno indywidualnie, jak również w pracy zespołowej. Uczniowie walczyli o nagrodę główną – defibrylator dla zwycięskiej szkoły.
W dniu 8 grudnia na konferencji podsumowującej projekt “Bezpieczny Powiat Limanowski” zwycięska drużyna w składzie: Paweł Mamala, Aneta Pawlikowska, Kacper Gromala i Mateusz Sulir odebrała od organizatorów puchar. W ręce zwycięzców trafił defibrylator, certyfikat oraz upominki przygotowane przez partnerów projektu.

Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Powiatu Limanowskiego.

Skip to content