Wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Jan Paweł II jako artysta”

18 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”. Wyróżnienie w kategorii recytatorskiej otrzymał uczeń klasy wojskowej Damian Cachro.
W konkursie wzięło udział 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem: Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić … Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała oraz Proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej ks. dr Wiesław Piotrowski. Oceny występów dokonało jury w składzie: krakowski aktor i reżyser Łukasz Rybarski, aktorka Beata Rybarska, duszpasterz parafii limanowskiej i katecheta w ZSTiO ks. Robert Pociecha, emerytowana nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej i społeczniczka p. Anna Król oraz emerytowana i zasłużona dla ZSTiO nauczycielka języka polskiego p. Barbara Piszczek.
Celem konkursu jest przybliżanie młodym ludziom twórczości literackiej św. Jana Pawła II, uznawanej za klucz do jego życia wewnętrznego oraz za źródło głoszonych przez niego wartości. Młodzież przygotowująca się do Konkursu nie tylko kształtuje wrażliwość na piękno literackiego języka, ale także na przeżycia, jakich dostarcza spotkanie z twórczością Papieża Polaka.
Naszą szkołę reprezentowali: Damian Cachro, Katarzyna Gajewska, Karolina Lassak, Weronika Łukaszczyk oraz Krystyna Staszel.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na stronie ZSTiO w Limanowej. 

Skip to content