Szkoła częścią wspólnoty – konferencja podsumowująca

24 października 2017 w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt “Szkoła częścią wspólnoty” realizowanego ponad rok przez Fundację Oświatową im. Stanisława Konarskiego w Krakowie. Projekt finansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich/FIO/ Uczestnicy konferencji to przedstawiciele 30 szkół biorących udział w projekcie oraz zaproszeni goście m.in. Pani Mariola Drąg-Bylica z Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Podczas spotkania mieliśmy okazję m.in. wysłuchać dwóch referatów. Dr hab. prof. APS Jarosław Michalski, podzielił się z uczestnikami swoimi przemyśleniami na temat szkoły i roli w niej uczniów i nauczycieli. Z kolei mgr Agnieszka Święch z Fundacji „Off school UJ” opowiedziała uczestnikom o idei szkół kreatywnych. Kolejnym punktem były prezentacje szkól które uzyskały dofinansowania do realizacji własnych projektów. Zespół Szkół im. KEN reprezentowali uczniowie – liderzy naszego projektu „Zapomnianym szlakiem bohaterów” Aneta Pawlikowska i Kacper Gromala oraz opiekunowie projektu Małgorzata Kulig i Józef Banach. Głównym celem naszego projektu zrealizowanego etapami w okresie maja i czerwca było zapoznanie mieszkańców Tymbarku z historią walk w czasie II Wojny Światowej na terenie Beskidów i Tymbarku, podniesienie świadomości i wiedzy historycznej społeczności lokalnej a także upowszechnienie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia na stronie internetowej Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego. 

Skip to content