Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 14 października Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uroczyście obchodzi swoje święto. W 1975 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu szkoły i nadanie imienia Komisji Edukacji Narodowej. 

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu swoją obecnością zaszczycili nas znakomici Goście:
Ksiądz dr Jan Banach – obecny proboszcz Parafii Tymbark
Wójt Gminy Tymbark – Pan Paweł Ptaszek
Pan Artur Krzak – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej
Pan komisarz Dariusz Biedroń – komendant Komisariatu Policji w Zawadce
Pan major Jerzy Trojanowski – reprezentujący Zarząd Związku Polskich Spadochroniarzy II Oddział w Krakowie
Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Jadwiga Duda
Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców – Pani Małgorzata Trzópek

Święto Szkoły stanowi doskonałą okazję do tego, aby wspomnieć twórców i działaczy Komisji Edukacji Narodowej, lecz również historię powstania i działalność naszej szkoły. Dzień Komisji Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia Nauczycieli, Uczniów i Pracowników Szkoły.
Nagrodę Starosty Powiatu Limanowskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie: Katarzyna Gajewska, Natalia Bafia, Katarzyna Gradek i Jakub Musiał.
Pani Dyrektor złożyła okolicznościowe życzenia Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi oraz Uczniom szkoły. Podziękowała również zaproszonym Gościom, reprezentującym instytucje współpracujące ze szkołą za zaangażowanie i wszelkiego rodzaju pomoc.
W imieniu uczniów życzenia złożył nauczycielom Samorząd Szkolny. Do życzeń dołączona została piękna akademia, podczas której nasi uczniowie prezentowali swoje liczne talenty.

Skip to content