Pokaz psów tropiących i ratowniczych

Dnia 5 października 2017 roku uczniowie klas mundurowych wzięli udział w pokazie tresury psów ratowniczych i tropiących prowadzonym przez ratowników Stowarzyszenia “Sekcja Psów Tropiących i Ratowniczych przy Centrum Szkolenia Psów Obronnych Nowy Sącz – Nowy Targ Podhale”. Stowarzyszenie realizuje zadania w zakresie poszukiwań osób w terenach górskich, leśnych, miejskich i odszukiwania osób poszkodowanych w katastrofach budowlanych. Działalność statutowa stowarzyszenia będzie obejmowała również kursy na przewodników psów tropiących i ratowniczych.

W trakcie spotkania młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką pracy przewodnika psa tropiącego i ratowniczego. Uczniowie poznali również zasady bezpiecznego zachowania się wobec psów agresywnych. Mogli również obejrzeć dynamiczny pokaz umiejętności psów. 

Skip to content