Klasa policyjna w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

19 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych policyjnych, w ramach przedmiotu bezpieczeństwo publiczne gościli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Uczniowie w ramach wizyty uczestniczyli w prelekcji kom. Franciszka Gawlika z Wydziału Prezydialnego KWP w Krakowie na temat Policji, zarówno tej współczesnej jak i jej historii. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Policyjnej Izby Dziecka. Prelekcję na ten temat przeprowadziła asp. szt. Edyta Żuchowska p.o. kierownika Policyjnej Izby Dziecka KWP w Krakowie.
Ponadto uczniowie w trakcie wizyty zapalili znicz pod obeliskiem poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńcom z obozu w Ostaszkowie, zamordowanym przez NKWD w 1940 roku.

Młodzież zwiedziła również dwie wystawy w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, która jest oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie. Były to „Szuflada Szymborskiej” oraz „Twarzą w twarz. Sztuka w Auschwitz”. Dodatkową atrakcją był również spacer po Rynku i Plantach oraz wizyta w kinie. 

Skip to content