Straż graniczna szkoli strzelca…

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu – Wydziału Zabezpieczenia Działań przeprowadzili dla młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS “Strzelec” OSW w Tymbarku zajęcia szkoleniowe z zakresu zielonej taktyki. Doskonałe warunki pogodowe i ukształtowanie terenu Tymbarku dały możliwości realizacji szeregu zadań postawionych przez funkcjonariuszy młodzieży z klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej.

W drugiej części szkolenia Liga Obrony Kraju w Limanowej przeprowadziła zajęcia ze strzelectwa sportowego z broni kulowej oraz turniej strzelecki w którym uczestniczyło 50 osób. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Przemysław Natonek, drugie Stanisław Opach, miejsce trzecie Wiesław Kowalczyk. W grupie dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Julia Makowiecka, miejsce drugie zajęła Klaudia Hebda, a trzecie Aneta Pawlikowska.

Turniej strzelecki był okazją do upamiętnienia 74 rocznicy śmierci kpt. Tadeusza Paolone w niemieckim obozie zagłady Auschwitz – Birkenau, popularyzacji sportów obronnych w tym strzelectwa sportowego i promocji sportu i aktywności fizycznej BeActive / Bądź aktywny / przez cały rok.

Za pomoc w organizacji szkoleń młodzież, składa serdeczne podziękowanie Komendantowi KaOSG w Nowym Sączy ppłk. SG Stanisławowi Laciuga i prezesowi LOK Limanowa Leszkowi Lachowi.