Nocne manewry Strzelców

Pod górą Łopień w Beskidzie Wyspowym młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. Kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, będąca uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uczestniczyła w nocnych zajęciach terenowych.

Taktyka, budowa baz, obsługa broni, postawy strzeleckie, rozpalanie różnego rodzaju ognisk, pierwsza pomoc w górach, zasady maskowania to część tematów zrealizowanych podczas nocnego wymarszu z internatu w leśne tereny góry Łopień.

W zajęciach uczestniczyło trzydziestu Strzelców w tym dziewczęta, które doskonale radziły sobie z postawionymi przez dowódców zadaniami. Całość przebiegu szkolenia nadzorował szef szkolenia wojskowego tymbarskiego Strzelca chorąży ZS Stanisław Opach.

Robert Nowak

Skip to content