Ćwiczyli ze strażą pożarną

“W czasie prac spawalniczych prowadzonych wewnątrz hali warsztatu samochodowego doszło do wybuchu i pożaru samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia poszkodowane są trzy osoby; dwie znajdują się w hali z płonącym samochodem, a trzecia w hali obok, w wyniku wybuchu wpadła do kanału doznając urazu kręgosłupa”.

Na szczęście te dramatyczne wydarzenia to tylko scenariusz ćwiczeń strażaków z gminy Tymbark, które odbyły się w środę na terenie bazy transportowej firmy pana Wojciecha Miśkowca.

Głównym założeniem autora ćwiczeń st. kpt. Tomasza Kaptura, była taktyka ratowniczo-gaśnicza podczas pożarów środków transportu znajdujących się wewnątrz budynków i ewakuacja osób.

W ćwiczeniach uczestniczyli druhowie z OSP Tymbark, OSP Podłopień i OSP Zawadka oraz grupa uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Do działań ratowniczo-gaśniczych wykorzystano cztery samochody pożarnicze i sprzęt stanowiący ich wyposażenie.

W czasie gminnych ćwiczeń młodzież miała okazję obserwować działania strażaków, podglądać metody i sposoby prowadzenia akcji ratowniczych, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, sposoby wykorzystywania sprzętu i urządzeń do ratowania życia ludzkiego i mienia. W czasie trwania akcji mogli wykonywać zadania powierzone przez dowódcę prowadzącego działania ratownicze a przede wszystkim uczyć się działać w zespole.

Podziękowania dla uczestników ćwiczeń, skierowali wójt Paweł Ptaszek, ksiądz Stanisław Kaczka, kapelan powiatowy strażaków oraz Stanisław Przybylski, prezes gminny ZOSP RP w Tymbarku.

Dziękujemy Panu Rolandowi Mielnickiemu za udostępnienie zdjęć.

Skip to content