Wyjazd szkoleniowy do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

W dniu 7 czerwca 2017 roku uczniowie klas Ia i c o profilu bezpieczeństwo publiczne odbyli specjalistyczne szkolenie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie z oficerami Laboratorium Kryminalistycznego, Oddziału Prewencji Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – SPAP oraz w Policyjnej Izbie Dziecka.
Tematyka zajęć była bardzo ciekawa, istniała możliwość zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem będącym na wyposażeniu LK, OPP i SPAP a prowadzący byli otwarci na wszelkie pytania i wątpliwości naszej młodzieży.
Po zajęciach w KWP udano się do Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie, które to jest jedyną tego rodzaju instytucją w Polsce upowszechniającą wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych. W muzeum tym uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, która w ciekawy sposób przybliżała życie Krakowa w czasie okupacji.
Na zakończenie dnia z uwagi na intensywność zajęć jeszcze coś lżejszego- kino i najnowsza część Piratów z Karaibów – Zemsta Salazara.

Skip to content