Pamiętają o lokalnych Bohaterach

„Żołnierze II Wojny Światowej – Lokalni Bohaterowie….” – to temat konkursu plastycznego i literackiego dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Urząd Gminy w Tymbarku i Jednostkę Strzelecką nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, jako część projektu „Szkoła częścią wspólnoty” która prowadzona była przez Fundację Oświatową im. Stanisława Konarskiego w Krakowie, pod honorowym patronatem Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Celem głównym projektu było zwiększenie partycypacji społeczności w sprawy publiczne oraz funkcjonowanie wspólnot lokalnych.

Głównym celem konkursu było poznanie dziejów niepodległościowego podziemia zbrojnego w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu na terenie ziemi limanowskiej, poznanie sylwetek osób z terenu Tymbarku i okolic walczących o niepodległość, zachęcenie młodzieży do poznania historii i tradycji własnego regionu, kultywowanie pamięci o walce zbrojnej i ofierze żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK oraz popularyzacja turystyki i krajoznawstwa Beskidu Wyspowego.

Jury pod przewodnictwem st. insp. ZS Roberta Nowaka, dowódcy tymbarskiego Strzelca, dokonało oceny prac nadesłanych na konkurs i postanowiło przyznać następujące miejsca:

Grupa wiekowa szkoły podstawowe:
– trzy równorzędne pierwsze miejsca w konkursie plastycznym: Faustyna Surdziel i Maciej Malarz ze Szkoły Podstawowej w Zawadce, Ilona Papież ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, drugie Zuzanna Nowak, trzecie Liliana Bulanda, uczniowie Szkoły Podstawowej w Tymbarku,
– dwa równorzędne pierwsze miejsca w konkursie literackim: Aleksandra Jeleńczyk i Bartłomiej Kurek, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawadce.

Grupa wiekowa szkoły gimnazjalne konkurs plastyczny:
1. Filip Klimek NG Piekiełko, Paulina Juszczak Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku
2. Patryk Kuruc
3. Joanna Kulig
4. Dominika Kapturkiewicz
5. Ewelina Piórkowska
6. Kinga Klimek
7. Aleksandra Wilczek

Grupa wiekowa szkoły ponadgimnazjalne:

Konkurs plastyczny:
1. Zuzanna Pachura – ZS Tymbark
2. Anna Śmietana – ZS Tymbark
3. Damian Cachro – ZS Tymbark

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, odbyło się w dniu 05 czerwca 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku na zakończenie II Rajdu Górskiego Szlakiem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku na trasie Tymbark –Zęzów- Góra Paproć – Tymbark. Fundatorami nagród dla zwycięzców byli: Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, Urząd Gminy w Tymbarku i Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku. Fundatorem pączków dla wszystkich uczestników była Gminna Spółdzielnia „Samopomoc – Chłopska”  w Tymbarku a napojów Firma Tymbark MWS. Nagrody zwycięzcom wręczali wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek i dyrektor Zespołu Szkół Jolanta Dunikowska – Wszołek.

Skip to content