Strzeleckie ślubowanie w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W minioną środę obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie.

Świętowanie w Tymbarku tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta ‒ z intencji Wójta , Rady Gminy, Związku Strzeleckiego „ Strzelec „ Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Tymbarku i Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tymbarku ‒ za Ojczyznę i o błogosławieństwo Boże dla Strażaków i ich rodziny, w której to uczestniczyli mieszkańcy Gminy Tymbark, przedstawiciele władz samorządowych oraz liczna grupa dzieci i młodzieży.

W trakcie trwania uroczystości młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku będąca uczniami klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz innych placówek oświatowych powiatu limanowskiego, złożyła uroczyste przyrzeczenie strzeleckie na sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Tymbarku.

Po zakończonej wspólnej modlitwie, zgromadzeni w Kościele Parafialnym w Tymbarku udali się, w uroczystym pochodzie, przy akompaniamencie Tymbarskiego Tonu, na płytę rynku, tam odśpiewano hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego.

Następnie głos zabrał Gospodarz Gminy – Wójt Paweł Ptaszek, który podkreślił jak ważny jest dialog społeczny oraz poczucie naszej odpowiedzialności za losy Ojczyzny. Głos zabrał także Pan Jan Puchała ‒ Starosta Limanowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Jeż.
Uroczystość uświetniły wspólne występy dzieci z Przedszkoli Samorządowego oraz Parafialnego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia tutaj.

Skip to content