Pamiętają o wielkim Polaku

Jak co roku dla uczczenia rocznicy śmierci Wielkiego Rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II strzelcy z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone w Tymbarku – uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN 3 kwietnia 2017 roku pokonali trasę z Tymbarku na Mogielicę, aby pod Krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze. Pobytem w górach tymbarscy Strzelcy uczcili również XXIV rocznicę reaktywacji Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW w Tymbarku.
W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała wszystkich piękną pełnią wiosny. Strzelcy w skupieniu oddali cześć Wielkiemu Polakowi w XII rocznicę śmierci, który tak bardzo ukochał Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców. Cała wyprawa przebiegła sprawnie a jej uczestnicy pomimo trudu wrócili radośni i zadowoleni.

Skip to content