Test sprawności fizycznej klas policyjnych

W dniu 30 marca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku uczniowie trzeciej klasy uczestniczyli w policyjnym teście sprawności fizycznej. Test ten podsumowuje cykl trzyletnich szkoleń w ramach przedmiotu bezpieczeństwo publiczne i jest jednym z warunków uzyskania Certyfikatu potwierdzającego ukończenie klasy policyjnej. Po wprowadzonych zmianach w przepisach o doborze do policji kandydaci legitymujący się Certyfikatem szkoły o profilu policyjnym uzyskują dodatkowe punkty przy naborze do policji bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej.
Pani dyrektor Jolanta Dunikowska Wszołek życzyła wszystkim uczestnikom uzyskania jak najlepszych wyników oraz powodzenia w realizacji marzeń szczególnie tych związanych z pracą w Policji. Z ramienia Komendy Powiatowej Policji w teście uczestniczyli st. asp. Wojciech Karcz. Egzamin przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół- Józef Banach, Grzegorz Dziadoń i mł. asp. Janusz Pach.
Najlepsze czasy uzyskane przez uczniów:
Kędroń Damian 1 min. 12 s.
Marcin Marciniak 1 min. 12 s.
Plewa Kamil 1 min. 13 s.
Ryś Paweł 1 min. 13 s
Na wyjątkowe uznanie zasługuje uczennica Kuzar Natalia która uzyskała najlepszy czas wśród dziewcząt – 1 min. 18 s.

Uczniom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy powodzenia podczas naboru do Policji.

Skip to content