Sukces w Konkursie Wiedzy o Kulturze Fizycznej

Nasza uczennica Sabina Pietrzyk zajęła II miejsce w Finale II Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Olimpizmie „Kalos Kagathos”, który odbył się 23. marca w auli Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Sabina Pietrzyk, Dawid Migas, Katarzyna Gajewska i Damian Cachro zajęła II miejsce w rywalizacji zespołowej.

Tegoroczny konkurs odbywał się pod patronatami honorowymi: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Małopolskiej Rady Olimpijskiej, Krzysztofa Fabera, starosty powiatu nowotarskiego oraz rektora i profesora PPWSZ w Nowym Targu ks. dr hab. Stanisława Gulaka.

Konkurs obejmował powiat nowotarski i trzy powiaty ościenne: tatrzański, limanowski i suski. Do dwuetapowej rywalizacji przystąpiło kilkudziesięciu uczniów reprezentujących szkoły gimnazjalne i średnie. Do finałowego etapu zakwalifikowało się sześćdziesięciu. Merytoryczną opieką nad konkursem pełniła Polska Rada Olimpijska reprezentowana przez członków tzw. Koła Młodych, w osobach dr Wiesława Firka oraz dr Katarzyny Płoszaj.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Skip to content