Rozwijać nowe pasje

7 marca 2017r. uczniowie klas II a i IIc spotkali się z przedstawicielami Auto Moto Klubu w Limanowej: z Dyrektorem Wyścigu Górskiego – Bogdanem Pałka oraz wiceprezesem do spraw ratownictwa i BRD Mirosławem Kaja.
AUTO MOTO KLUB w Limanowej jest klubem miłośników sportów samochodowych . Jest organizatorem zawodów sportowych takich jak Konkursowa Jazda Samochodowa, ale i kilka poważniejszych imprez jak Rajd Okręgowy , a w przeszłości organizował wyścigi górskie, które obecnie powróciły do limanowszczyzny (Rajd Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą). Czynnie uczestniczy w życiu społecznym miasta oraz okolic, włączając się w organizację imprez. Posiada również samochody ratownicze ze specjalistycznym sprzętem oraz rzeszę przeszkolonego personelu do obsługi sprzętu i ratowania życia najczęściej zawodników podczas sportowych imprez samochodowych.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, z uwagą wysłuchała prelekcji, a na koniec zadawała pytania. Kilka osób po spotkaniu zgłosiło chęć przyłączenia się w szeregi Klubu.