III edycja Konkursu Historycznego “Znaj Znak”

Już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Konkurs historyczny dla gimnazjalistów “Znaj-Znak” . Konkurs odbył się z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Patronat nad konkursem objął Krakowski Oddział IPN-u i Starosta Powiatu Limanowskiego – Pan Jan Puchała. Do rywalizacji stanęło 24 gimnazjalistów z Pisarzowej, Kasiny Wielkiej, Dobrej, Limanowej, Laskowej, Piekiełka, Rupniowa i Tymbarku. W komisji konkursowej zasiedli: Pani Ewa Skrzekut – Kierownik Biblioteki Publicznej w Tymbarku, Pani Paulina Ablewicz – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej i Pan Dariusz Gorajczyk – pracownik Krakowskiego Oddziału IPN. Wyniki konkursu:
I miejsce –Urszula Smaga – Samorządowe Gimnazjum w Tymbarku
II miejsce – Mirosław Smoroński – Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku
III miejsce – Marcelina Banach – Samorządowe Gimnazjum w Tymbarku
Uczestnicy konkursu wzięli też udział w rozgrywkach strzeleckich pod okiem prof. Grzegorza Dziadonia.
I miejsce – Jakub Sporek – Samorządowe Gimnazjum w Tymbarku
II miejsce – Filip Klimek – Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku
III miejsce – Mateusz Gądek – Zespół Szkół w Pisarzowej
Po podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wysłuchali wykładu pana Dariusz Gorajczyka na temat jednego z żołnierzy wyklętych – Józefa Kurasia „Ognia”. Wstępem do wykładu była ballada – Epitafium dla majora “Ognia” – w wykonaniu dziewcząt z klas policyjnych: Marty Piekarczyk, Katarzyny Jakubiak i Justyny Sral. Nad przebiegiem konkursu czuwali także chłopcy z klas wojskowych: Maciej Górszczyk, Patryk Tomasiak, Paweł Pałubiak, Dawid Migas i Adam Pradziad.

Dziękujemy fundatorom nagród:

Firmie Tymbark MWS

Krakowskiemu Oddziałowi IPN

Starostwu Powiatowemu w Limanowej

Firmie PZU

Radzie Rodziców przy Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku