60-lecie 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

Z okazji święta 16 bpd czyli 60. rocznicy sformowania 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie 30 marca odbyła się msza św. w kościele garnizonowym pw. Św. Agnieszki w Krakowie zaś 31 marca miały miejsce oficjalne obchody.

Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentował poczet sztandarowy wraz z uczniami  klas wojskowych i nauczycielami. 

Uroczysty apel z okazji święta uświetniła defilada konna Ochotniczego Szwadronu Kawalerii w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 8 Pułku ułanów księcia Józefa Poniatowskiego. W tym roku 16 bpd zorganizował również defiladę pojazdów jakimi dysponuje. Wśród prezentowanych obiektów pojawiły się między innymi pojazdy osobowo-terenowe marki HONKER, pojazdy 32. Patrolu Rozminowania oraz pojazdy ciężarowo-terenowe. Defiladę zakończyły pojazdy Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Południe”.

Po części oficjalnej rozpoczął się Dzień Otwartych Koszar.

Święto 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie to wyjątkowy dzień, kiedy nasza szkoła może złożyć wyrazy szacunku swojej jednostce patronackiej i wspólnie przeżywać to wielkie wydarzenie. 

Skip to content