Obóz Kraków 2016

Klasy pierwsze o profilu wojskowym swoją edukację na obozach rozpoczynają od wyjazdu do 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie. Celem takiego szkolenia jest zapoznanie z jednostką patronacką, jej tradycjami i udziałem żołnierzy w misjach pokojowych  oraz sprzętem a także uczestnictwo w krótkich szkoleniach specjalistycznych. Obóz odbył się w dniach 8 i 9 grudnia.

Zajęcia prowadzili instruktorzy 16 batalionu powietrznodesantowego w następujących specjalnościach: sprzęt strzelecki, łączność, szkolenie saperskie, chemiczne, strzelectwo, taktyka oraz zajęcia na linach.

Wszystkie te zajęcia będą rozwijane i doskonalone w trakcie czekających uczniów klas pierwszych obozów szkoleniowych w maju i czerwcu 2017 roku.

Instruktorzy wysoko ocenili zaangażowanie i zdyscyplinowanie uczniów, biorących udział w zajęciach.

Kadrę obozu stanowili: mgr Barbara Rakoczy, mgr Grzegorz Dziadoń, płk Jan Dominik.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na szkolnym profilu na Facebooku.

Skip to content