Nasze najstarsze książki – konkurs rozstrzygnięty

Konkurs na “Najstarszą książkę” dobiegł końca. Wzięło w nim udział 12 osób, w tym nasi uczniowie, profesorowie i pracownicy administracji. Ale do zabawy włączyli się także ks. Prałat Edward Nylec i emerytowani nauczyciele: prof. Jan Plata i prof. Stanisław Wcisło. W kategorii dorośli 1 miejsce zajęła “Historyja Kościoła” ks. Prałata z 1878 roku, 2 miejsce “Leczenie wodą” z 1890 roku prof. Beaty Poręby, 3 miejsce “Mrok” powieść z 1907 roku – prof. Małgorzaty Walendzik, 4 miejsce “Album Królów Polski” z 1913 prof. Ireny Ociepki i 5 miejsce “Atlas geograficzny” z 1935 pani Grażyny Wikar. Wśród uczniów 1 miejsce przypadło książce “Błogosławieństwo na drogę życia” z 1879 Kingi Sobańskiej, 2 miejsce zajęła książka “Die Kunst der Malarei” (kurs malarstwa) z 1891 Marka Pawlikowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę zakładki do książek. Konkursowi towarzyszyła wystawa książek prof. Małgorzaty Walendzik. Wszystkim miłośnikom książek dziękujemy za uczestnictwo w konkursie.

Skip to content