Maturzyści z wizytą na uczelniach wyższych

Dnia 30 listopada 2016 roku uczniowie klasy III c uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Zwiedzili Instytut Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym. Obejrzeli interesujący pokaz sztuk walki, samoobrony i technik interwencji  oraz wysłuchali pogadanki dotyczącej funkcjonowania zarządzania kryzysowego. Studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe zaprezentowali naszym uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przedstawili ofertę edukacyjną uczelni. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta na Akademii Górniczo – Hutniczej, której celem było uzyskanie informacji na temat kierunków studiów. Po odwiedzeniu uczelni wyższych uczniowie zwiedzili Muzeum Historyczne – Podziemia Rynku, prezentujące skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Podziemna ekspozycja przedstawia bogatą historię średniowiecznego miasta, liczne zabytki, m. in. monety z XIV wieku, ozdoby i naczynia ceramiczne. Podczas zwiedzania wystawy uczniowie mogli poznać atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. Wystawie towarzyszyły bowiem odgłosy gwaru ulicznego i transakcji handlowych. Uczniowie obejrzeli również prezentacje multimedialne i filmu dokumentalne.
Ostatnim punktem wyjazdu było obejrzenie filmu „Zaćma” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Obraz ten przywołuje historię Julii Brystygierowej, jednej z najbardziej znanych oprawczyń Urzędu Bezpieczeństwa PRL.

Skip to content