Ach witaj Zbawco…

Ach Witaj Zbawco… to hasło przewodnie tegorocznych jasełek i bożonarodzeniowego świętowania w naszej szkole. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy I B wraz z wychowawcą. W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został również szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Na scenie stanęło 115 wykonawców, reprezentujących wszystkie klasy. Konkurs kolęd był okazją do kultywowania pięknej polskiej tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie klasy I C z kolędą „Jezusa Narodzonego” oraz uczniowie klasy III B z pastorałką „Pastuszkowie bracia mili”. Oba występy zostały nie tylko wysoko ocenione przez Jury, ale także spotkały się z entuzjastyczną reakcją publiczności. Sponsorami nagród w konkursie byli: Starostwo Powiatowe w Limanowej, firma Tymbark MWS, PZU Oddział Limanowa, firma Elektret Limanowa, firma Isigiesem Limanowa, Rada Rodziców ZS im. KEN w Tymbarku, Dyrektor ZS im. KEN w Tymbarku.
Ten wyjątkowy przedświąteczny czas był również okazją do składania życzeń i wspólnej refleksji nad Cudem Bożego Narodzenia. Życzenia całej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor Jolanta Dunikowska – Wszołek. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego do życzeń dołączyli piękne świąteczne stroiki.
Jak co roku, odbyły się również Wigilie klasowe oraz Wigilia w internacie naszej szkoły. Podczas spotkania w internacie zaproszeni goście, nauczyciele – wychowawcy oraz młodzież dzielili się opłatkiem oraz wspólnie śpiewali kolędy.

Wielu Bożych błogosławieństw

na ten wspaniały czas Bożego Narodzenia.

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepła rodzinnej atmosfery,

a Nowy Rok 2017 niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Skip to content